Czy długopisy to już przeszłość?

22 maj 2022

Czy długopisy to już przeszłość?

Pomyśl o swoim dzieciństwie - czy uwielbiałeś rysować i kolorować? W dzisiejszych czasach dzieci nie mają już kolorowanek i notatników do rysowania, lecz robią to wszystko za pomocą stołu lub telefonu!

Wszystko, co robimy, jest dziś niemal całkowicie cyfrowe, a pod pewnymi względami to wielka szkoda. Czy straciliśmy ten staromodny urok? Czy straciliśmy zdolność do prawdziwego poświęcenia się zadaniu, bo przy biurku tworzymy coś za pomocą rąk?

W dawnych biurach pisało się długopisami i papierem, zapisywało rzeczy, tworzyło notatki, a następnie używało maszyn do pisania lub wielkich, staromodnych komputerów, aby je zapisać. Czy można to sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach? Większość z nas nie pamięta, kiedy ostatni raz zapisywaliśmy coś ręcznie!

Wiele osób ubolewało nad pojawieniem się czytników e-booków, ponieważ oznaczało to, że zwykłe książki papierowe odchodzą do lamusa. Dlaczego nie ubolewamy nad starymi artykułami biurowymi, np. długopisem i notatnikiem?

Istnieją sytuacje, w których stare sposoby sprawdzają się najlepiej, np. burza mózgów przy owalnym stole w sali konferencyjnej, z wielką kartką papieru i flamastrem. W dzisiejszych czasach prosimy nawet klientów o wpisywanie się do księgi gości za pomocą urządzenia podręcznego!

Wybór najlepszych mebli biurowych do danej sytuacji jest niezwykle ważny, ale zawsze należy pamiętać, że czasami stare metody również sprawdzają się najlepiej. Chodzi o to, aby znaleźć najlepsze dopasowanie do zadania, które chcesz osiągnąć, staromodne lub myślące przyszłościowo.

Co sądzisz o upadku pióra i papieru?