3 powody, dla których pakiet dobrego samopoczucia zwiększa szczęście w miejscu pracy

11 lip 2022

3 powody, dla których pakiet dobrego samopoczucia zwiększa szczęście w miejscu pracy

Dlaczego skupienie się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pracowników przynosi duże korzyści?

Możesz się zastanawiać, dlaczego musisz wydawać dodatkowe pieniądze na pakiet dobrego samopoczucia, skoro i tak jest już dość ciasno. Rzecz w tym, że jeśli nie skupisz swojej uwagi na ludziach, którzy codziennie siedzą przy biurkach i wykonują dla Ciebie ciężką pracę, szybko zauważysz spadek wydajności. W takim przypadku pieniądze będą jeszcze trudniejsze do znalezienia, ponieważ zyski spadną.

Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, nie ma żadnych minusów, aby spojrzeć na zdrowie i dobre samopoczucie w miejscu pracy!

Co to jest pakiet dobrego samopoczucia?

Pakiet dobrego samopoczucia to coś, co oferujesz swoim pracownikom jako dodatek do pracy w Twojej firmie. Co on obejmuje jest całkowicie zależne od Ciebie, ale kilka pomysłów to pomoc i porady dotyczące zaprzestania palenia, porady dotyczące zdrowego odżywiania, tańsze członkostwo w siłowni, porady dotyczące zarządzania stresem, bezpłatne badania wzroku dla pracowników, poufne doradztwo, elementy relaksacyjne, takie jak darmowe masaże, zniżki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a może dostępność zdrowych przekąsek w stołówce.

Sprawdź tę infografikę, która mówi dokładnie o tym, dlaczego musimy zacząć skupiać więcej uwagi na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Źródło - https://www.nuffieldhealth.com/corporate-wellbeing/approach/workplace

Jest tam kilka całkiem otwierających oczy statystyk, ale w jaki sposób posiadanie takiego pakietu rzeczywiście pomaga zwiększyć szczęście i morale w miejscu pracy?

  1. Pracownicy czują się docenieni - Kiedy Kiedy robisz coś takiego dla swoich pracowników, pokazuje to, że Ci zależy. Mówisz im, że cenisz ich i ich zdrowie, a kiedy ktoś robi coś takiego, sprawia, że chce się pracować ciężej i wkładać więcej wysiłku. W tym przypadku, jesteś patrząc na zwiększoną produktywność w wyniku wzrostu morale prosto z bram.
  2. Pracownicy będą rzadziej chorować - Kiedy skupiasz się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, wskaźniki chorobowe i nieobecności prawdopodobnie spadną. Oczywiście nie możesz zmusić pracowników do skorzystania z ofert, które im dajesz; nie możesz ich zmusić do pójścia na siłownię, jeśli zaoferujesz im członkostwo po obniżonej cenie i nie możesz ich zmusić do rzucenia palenia, ale są szanse, że jeśli zaoferujesz te rzeczy, więcej osób z nich skorzysta, niż tych, którzy tego nie zrobią.
  3. Poprawa relacji w miejscu pracy - świetnym efektem ubocznym tego, że ludzie czują się szczęśliwsi i zdrowsi jest to, że tworzą silniejsze więzi z kolegami. Dzieje się tak dlatego, że biuro jest bardziej podnoszącym na duchu i szczęśliwszym miejscem do pracy, a to z pewnością zwiększa burzę mózgów i wspólne wysiłki wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej. Będzie mniej konfliktów, a nie ma nic lepszego niż to! Konflikty mogą być bardzo szkodliwe dla morale i nie czynią środowiska biurowego bardzo pozytywnym lub szczęśliwym miejscem pracy. Kiedy wszyscy ładnie się dogadują, w rezultacie wszystko jest o wiele lepsze.

Są to trzy całkiem imponujące powody, dla których skupienie się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu może uczynić współczesne środowisko biurowe szczęśliwszym miejscem pracy. Kiedy pracownicy są szczęśliwi, pracują ciężej, mają więcej pomysłów, wkładają więcej wysiłku, lepiej dogadują się z kolegami i ogólnie rzecz biorąc, wzrasta ich wydajność.

Nawet najmniejszy problem zdrowotny może spowodować, że ktoś poczuje się pozbawiony energii i nie będzie w stanie się skoncentrować. Wiemy, że niezdrowa dieta prowadzi do wielu problemów zdrowotnych, nie tylko do przyrostu masy ciała, ale może również sprawić, że poczujemy się ospali i pozbawieni energii. Rodzaj spożywanej żywności ma realny wpływ na nasze samopoczucie i zdolność koncentracji. Podkreślając zdrowsze opcje i umożliwiając pracownikom dostęp do nich, zauważysz natychmiastowy wzrost wydajności, ponieważ Twoi pracownicy są w stanie skoncentrować się i skupić bardziej efektywnie.

To jest tak proste.

Jeśli więc jeszcze nie masz takiego pakietu, być może nadszedł czas, abyś zaczął tworzyć swój własny pakiet dobrego samopoczucia.