Dlaczego rośliny mogą pomóc Ci stać się bardziej produktywnym w domu

11 sie 2022

Dlaczego rośliny mogą pomóc Ci stać się bardziej produktywnym w domu

Podczas pracy w domu istnieje kilka pułapek, których należy spróbować uniknąć. Jedną z nich jest bez wątpienia ryzyko rozproszenia uwagi.

Ludzie dzwoniący po kawę, dzieci bawiące się dość głośno, dzwoniący telefon, telewizja w ciągu dnia, pokusa kuchni, cokolwiek to jest, to jest rozproszenie uwagi i wystarczy, aby wpłynąć na twoją produktywność.

Praca w domu jest czymś, co albo lubisz, albo po prostu nie dogadujesz się z tym, ale możesz spojrzeć w kierunku niektórych wskazówek dotyczących pracy w domu, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by było to dla ciebie łatwiejsze. Gdy to zrobisz, może się okazać, że trasa do przodu jest jaśniejsza i masz świetną równowagę między domem a życiem zawodowym w wyniku.

Jest jedna rzecz, którą możesz umieścić na swoim biurku w domu, która może poważnie pomóc Twoim wysiłkom - roślina.

Biophilic biurowy projekt jest cudowną rzeczą. Nie tylko rośliny sprawiają, że przestrzeń wygląda jaśniej i dość modne na swój sposób, ale oczyszczają swoje powietrze i wykazano, aby zwiększyć produktywność też.

Sprawdź tę infografikę, która wyjaśnia korzyści w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Źródło - https://www.newdayoffice.com/blog/office-plants-the-natural-way-to-grow-productivity-and-profits

Nie musisz sprawiać, że Twoje domowe biuro będzie wyglądało jak szklarnia, aby czerpać z tego korzyści i istnieje wiele sposobów na stworzenie biofilnego wyglądu bez wydawania ogromnej ilości pieniędzy. Na przykład, możesz udekorować ściany w neutralnych kolorach, aby nadać im naturalny klimat, a następnie dodać jedną atrakcyjną roślinę na biurku, aby przynieść biofilne wibracje na swój sposób. Te również bardzo łatwo wciskają się w domowe biuro, ponieważ i tak masz je wokół domu.

Natura jest bardzo potężną rzeczą i jeśli chodzi o zwiększanie zdolności koncentracji, przekonasz się, że dają ci one większe skupienie.

Oczywiście, istnieją inne sposoby na zwiększenie ogólnego skupienia. Robienie regularnych przerw jest dobrym sposobem na utrzymanie umysłu w pracy i pomaga Ci stać się zdrowszym w tym samym czasie. Robiąc to, masz większe szanse uniknąć wpadnięcia w dziury rozproszenia i być w stanie wykonać swoją pracę o wiele szybciej i bez tak wielu błędów.

Praca w domu nie jest idealnym rozwiązaniem, ale nie jest nim również praca w nowoczesnym biurze. Nie ma idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o pracę, a jedynie coś, co najbardziej Ci odpowiada i pozwala cieszyć się pracą przy jednoczesnym dopasowaniu do zwykłego życia bez zmagania się z problemami. Praca zdalna w ogóle odnotowała wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, z wielu ludzi wybierających pracę gdzieś indziej niż ich regularne biurko, jednak praca w domu stała się bardziej powszechna w ciągu ostatniego roku ze względu na pandemię.

Jeśli obecnie pracujesz w domu i zmagasz się z rozproszeniem uwagi, spróbuj mieć kilka roślin tu i tam i zobacz, czy robią różnicę. Nigdy nie wiadomo, może to być jedyna wskazówka, której potrzebujesz, aby zrewolucjonizować swoje podejście do pracy!