Jak wygląda biuro z wysokim morale?

6 sie 2022

Jak wygląda biuro z wysokim morale?

Dużo mówimy o morale i o tym, dlaczego posiadanie wysokiego morale w biurze jest dobrą rzeczą. Znamy powody, dla których tak jest i wiemy, co możemy zrobić, aby spróbować poprawić złe morale w miejscu pracy. Jednak jak w rzeczywistości wygląda biuro o wysokim morale?

Jakie to uczucie, kiedy wchodzisz do środka? Czy efekty są zauważalne od razu, czy raczej powoli się wypalają? Czy efekty można zauważyć tylko na podstawie poziomu wydajności, czy jest to bardziej widoczne?

Prawdę mówiąc, jest to przypadek obu.

Wiemy, że wysokie morale oznacza wyższą produktywność, co oznacza wzrost zysków. Tak więc, patrząc na poziom produktywności i porównując go z zyskami, można się zorientować, czy morale jest wysokie, czy nie. Jednak to nie może być cała historia.

Kiedy wchodzisz do biura, które tętni życiem, kiedy czujesz się w nim pozytywnie i podnosząco na duchu, wiesz, że trwa dobra rzecz.

To nie znaczy, że każdy pojedynczy pracownik siedzący przy biurku w biurze wykonawczym będzie się uśmiechał i skakał dookoła jak w scenie z Whoville w Grinch, ale to znaczy, że będziesz w stanie poczuć klimat w powietrzu.

Najlepiej porównać to do sceny z niskim morale i od razu widać różnice. W tym przypadku każdy wygląda na pokonanego. Ludzie mają tendencję do lekkiego pochylenia się w swoich krzesłach biurowych, zamiast siedzieć w bardziej zrelaksowany, wyprostowany sposób. Nikt nie uśmiecha się ani nie śmieje, a w powietrzu unosi się ogólny nastrój porażki.

Biuro szczęśliwe i o wysokim morale ma jednak w sobie coś z brzęczenia. Praca jest wykonywana, pomysły przepływają od osoby do osoby i trwa współpraca.

Jeśli spojrzymy na zwinne miejsca pracy, to jest to dobry przykład biura, które prawdopodobnie będzie miało wyższy poziom morale. Oczywiście nie oznacza to, że każde biuro pracujące w modelu agile będzie szczęśliwym i spełniającym się miejscem pracy, ale ogólna mechanika tego typu projektu oznacza, że ludzie są w stanie poruszać się i pracować w bardziej pozytywny sposób.

Istnieją strefy do pracy w ciszy i do pracy zespołowej, jest kolorowy wystrój i design biura, są miejsca na przerwy, a ludzie rozmawiają, dzielą się pomysłami, pracują nad sugestiami, aby zrobić z nich coś, co może być prawdziwym game-changerem dla firmy.

Energia jest tym, co możesz poczuć i uderzy cię w pewnym sensie w momencie, gdy wejdziesz do drzwi.

Jeśli w biurze panuje cisza, oznacza to, że w zasadzie niewiele się dzieje w kwestii pracy zespołowej lub współpracy. Oczywiście, być może wszedłeś do strefy ciszy i w takim przypadku przejdź obok do strefy współpracy i zauważ różnicę! Jednak biuro o niskim morale będzie prawdopodobnie cichym i przygnębiającym miejscem, w porównaniu z zamkiem błyskawicznym w powietrzu, gdy wejdziesz do biura, które ma wyższy poziom satysfakcji z pracy, szczęścia i ogólnego morale biura.

Jeśli pomyślisz o tym, jak to wszystko przekłada się na gości odwiedzających Twoją przestrzeń, możesz również zrozumieć, dlaczego wysokie morale ma wpływ na więcej obszarów niż tylko to, jak czuje się pracownik. Pozytywne pierwsze wrażenie przyniesie Ci więcej biznesu, więc jeśli Twoje biuro jest pozytywne, szczęśliwe i ma podnoszącą na duchu atmosferę, gdy do niego wchodzisz, zostanie to natychmiast rozpoznane przez gościa, który wchodzi do Twojego biura po raz pierwszy.

Koncentracja na morale biura nigdy nie jest czymś złym i nigdy nie jest stratą czasu. Zwracając uwagę na swoich pracowników, pokazujesz im, że Ci zależy, że ich cenisz i że są integralnym trybikiem w sukcesie Twojej firmy.