Feng Shui Office – kilka ważnych zasad

29 cze 2015

Feng Shui Office – kilka ważnych zasad

Praca biurowa zajmuje nam około 40 godzin w tygodniu. Często jednak czujemy się tam rozproszeni i zmęczeni a atmosfera biura nie jest w stanie budować u nas pozytywnej energii. Dlatego ogromne stosy papierów i duży bałagan sprawiają, że czujemy się źle, a to z kolei sprawia, że jesteśmy nieefektywni w swoich działaniach.

Nie wszyscy wiemy również o tym, że to właśnie dobre ustawienie mebli biurowych może mieć dla nas tak duże znaczenie. Wystarczy postarać się o zastosowanie zasad feng shui i wszystko może zacząć funkcjonować lepiej. Kształtowanie przestrzeni według tradycyjnych chińskich zasad staje się coraz bardziej popularne również w Polsce.

 

feng shui w biurzeO feng shui

Feng to słowo oznacza wodę a shui wiatr. Są to słowa, które określają relację między człowiekiem i otoczeniem. Celem feng shui będzie odpowiednie pobudzenie i równoważenie sił życiowych. Dla wielu jest to związanie z filozofią normalnego życia. Dla Chińczyków te zasady mają dawać większą kontrolę nad życiem. Odpowiednie ustawienie mebli i dopasowanie kolorów i oświetlenia ma zagwarantować dobre samopoczucie oraz wygodę. W takim pomieszczeniu mamy czuć się lepiej i bezpieczniej. Dlatego zasady feng shui w biurze mają gwarantować dobre relację miedzy pracownikami.

 

Zasady feng shui w pracy

meble biurowe feng shuiNiektórzy uważają, że te zasady zwiększają szansę na sukces w życiu zawodowym. Wystarczy trzymać się takich porad:

  • porządek i ład

W Feng shui zakłada się, że trzeba usunąć wszystko co w biurze nie jest potrzebne. Jeśli się to zrobi wpłynie się pozytywnie na miejsce pracy i nie będzie blokowania ważnej energii.

  • kształt biura

Musi mieć ono kwadratowy bądź prostokątny kształt i powinno się unikać ustawienia biura w literze L. Lepiej stosować proste formy i unikać ostrych krawędzi, które wpływają na zachwianie energetyczne. Środek biura trzeba zostawiać pusty

  • ustawienie biurka i foteli

Nie powinno się siedzieć plecami do drzwi i tyłem do okna. Trzeba szukać usadzenia innego ponieważ wtedy będziemy czuli się zmęczeni i odbierzemy sobie energię. Feng Shui zakłada, że ważnym elementem będą między innymi drobiazgi, takie jak doniczki czy wazony.