Markery z farbą plakatową - rysuj, co i gdzie tylko chcesz

14 lis 2018

Markery z farbą plakatową - rysuj, co i gdzie tylko chcesz

Szukasz ciekawych markerów, które pozwolą Ci na tworzenie interesujących obrazków?

Zapoznaj się z markerami z farbą plakatową. Tego typu zakreślacze są odporne na działanie światła i warunków atmosferycznych. Świetnie nadają się do ozdabiania i utrwalania na każdej powierzchni, między innymi na tkaninach, porcelanie, drewnie, metalu, papierze, szkle, minerałach czy tworzywach sztucznych.

Jak nałożyć farbę na tkaninę?

Zastanawiasz się, co zrobić, by skutecznie nałożyć farbę na tkaninę? Różni producenci obiecywali, ze farba przetrwa pranie, ale na obietnicach się kończy? to oznacza, że z pewnością nie miałeś kontaktu z markerami UNI. Kolor możesz nałożyć na dowolne płótno, a następnie przeprasować je na lewej stronie. Pamiętaj, by nie używać pary podczas prasowania.

Pokoloruj minerały

Szukasz sposobu na to, by pokolorować ciekawy minerał: glinę, masy modelarskie, kamienie, porowate skały, cement i pochodne? Wystarczy, że nałożysz farbę za pomocą markera, a następnie utrwalisz efekty za pomocą werniksu albo wypieczesz w piekarniku w 220 stopniach Celsjusza.

Rysuj po szkle

Marzy Ci się malowanie po szklankach, kieliszkach, szkle przezroczystym i nieprzezroczystym, a może nawet lustrze? Dzięki markerom UNI możesz to zrobić. Trwałe efekty osiągniesz wkładając szkło do piekarnika(160 stopni Celsjusza) na 45 minut.

Twórz na tworzywach sztucznych

Pozwól sobie na szaleństwo. Pokoloruj zabawki czy też inne przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych. Aby cieszyć się efektem na dłużej, pozwól farbie wyschnąć, a następnie utrwal ją werniksem w sprayu.

Maluj na metalu

Markery UNI z farbą plakatową świetnie wyglądają również na metalowych powierzchniach. Następnie nałóż 2-3 warstwy ochronne w sprayu i ciesz się trwałymi efektami. Zaskocz swoją rodzinę i przyjaciół pięknie wyglądającymi ozdobami.

Zrób super porcelanowy upominek

Chcesz zrobić przyjemność Twoim bliskim? Zastanów się jak z pomocą materiałów biurowych, możesz stworzyć dla nich super prezent. Sięgnij po ceramiczne lub porcelanowe naczynia i ozdób je według własnego pomysłu. Następnie umieść je w nagrzanym do 120 stopni Celsjusza piekarniku na 30 minut lub utrwal za pomocą werniksu.

Ozdabiaj drewno

A może szukasz inspirującego pomysłu na ozdobienie drewnianych elementów? Markery Uni spełnią swoje zadanie. Po stworzeniu malunku wystarczy, ze spryskasz drewnianą powierzchnię za pomocą werniksu w sprayu. W ten sposób możesz ozdobić wszelkie materiały drewniane, niezależnie od rodzaju: począwszy od bambusa po korek.

To już wszystkie nasze inspiracje. A jakie są Twoje pomysły na wykorzystanie markerów z farbą plakatową?