5 niezbędnych rzeczy do doskonałej komunikacji

13 maj 2022

5 niezbędnych rzeczy do doskonałej komunikacji

Komunikacja jest istotnym elementem biznesowej układanki. Jeśli pracownicy nie są w stanie porozumiewać się ze sobą zza biurka w najwyższej jakości, łatwo może dojść do nieporozumień, które w najgorszym wypadku mogą doprowadzić do konfliktu w biurze. Ponadto umiejętność skutecznego porozumiewania się z klientami i kontrahentami ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia biznesu.

Wiemy, czym jest komunikacja, np. rozmowa, wiadomości, e-maile, a w zasadzie dzielenie się informacjami, ale jak można zapewnić, że komunikacja, która odbywa się w przestrzeni biurowej, jest najlepsza z możliwych. Oto pięć niezbędnych rzeczy, które warto dodać do swojej listy.

  1. Wysokiejjakości łącze internetowe - Jeśli zamierzasz komunikować się z pracownikami zdalnymi i freelancerami, a pracownicy domowi mają się regularnie meldować w biurze, niezbędne jest wysokiej jakości łącze internetowe. Jest to również ważne w przypadku sprawdzania wiadomości od klientów i kontrahentów.
  2. Upewnij się, że wszyscy sprawdzają swoje wiadomości - Choć odświeżanie skrzynki odbiorczej co pięć minut nie jest dobrym pomysłem, regularne sprawdzanie wiadomości i e-maili jest niezbędne, jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się podczas pracy przy biurowym stole.
  3. Przydatne są aplikacje do obsługi wiadomości grupowych - korzystanie z aplikacji do obsługi wiadomości grupowych, takich jak WhatsApp, jest idealne do informowania wszystkich o sprawach związanych z pracą i może pomóc w budowaniu "rodzinnej atmosfery" w biurze.
  4. Upewnij się, że masz wysokiej jakości oprogramowanie do wideorozmów - Jeśli zamierzasz korzystać z wideorozmów, upewnij się, że masz najlepsze oprogramowanie, które pozwoli Ci prowadzić wysokiej jakości rozmowy, bez buforowania i rozpadania się obrazu.
  5. Upewnij się, że pracownicy zdalni wiedzą, jak regularnie się meldować - głównym problemem związanym z zatrudnianiem pracowników zdalnych są przerwy w komunikacji. Unikaj tego problemu, dbając o to, aby wszyscy wiedzieli, że mają się regularnie meldować i odpowiednio informować o problemach.

Wypełnienie tych pól zapewni idealną komunikację, od krzeseł w recepcji aż po biurko prezesa firmy!

Czy masz jakieś inne pomysły do dodania?