Trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok

26 lis 2018

Trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok

Mimo że już za nami kilka pierwszych miesięcy 2018 roku, to jednak wciąż niegasnącym zainteresowaniem cieszą się zaproponowane pod koniec ubiegłego roku rozwiązania zaproponowane przez światowej klasy projektantów wnętrz. Poznaj najnowsze trendy w aranżacji pomieszczeń na 2018 rok i ciesz się modnym biurem już dziś.

Postaw na Kolor Roku

Pod koniec 2017 roku Instytut Pantone wskazał Kolor Roku 2018. Ich zdaniem tryumfy będzie święcił Ultra Violet, który świetnie wygląda zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi barwami. Pamiętajmy jednak, że ultra violet nie jest neutralny. Dlatego warto łączyć go ze stonowanymi kolorami. Najkorzystniej wygląda w połączeniu z szarościami i bielami.

Kolor można wykorzystać jako element dekoracyjny. Można nim ozdobić stół biurowy czy też lady recepcyjne w naszym biurze. Można także postawić na fioletowe elementy wykładziny do biura. Efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Przekonajcie się sami już dziś i cieszcie się wygodnym i eleganckim biurem.

Grunt to szczegóły

W tym roku bardzo modne będzie stosowanie dekoracji na ścianach. Do tej pory to ściany dostosowaliśmy do wnętrza. Teraz do ścian będziemy dostosowywać inne elementy naszej przestrzeni. Wyraziste kolory i mocne wzory to coś, co będzie dużo częściej spotykane niż w 2018 roku. Dlatego wprowadź kolorowe dodatki do swojego biura. Mogą to być zarówno małe pojemniki na długopisy, szufladki na dokumenty, jak również interesujące krzesło biurowe wykończone kolorowymi aplikacjami, które przyciągnie wzrok niejednej osoby oraz sprawi, że "siedzenie w pracy" będzie o wiele bardziej przyjemne niż dotychczas.

Ciekawe łączenia - to jest to!

Jeden materiał jest passe. W 2018 roku jednym z głównych trendów będzie łączenie ze sobą różnych materiałów. Baw się konwencją. Łam reguły. Zestawiaj ze sobą drewno z ceramiką czy też betonowe elementy obok miedzi. Zapewniamy, będziesz miło zaskoczony. Wykorzystuj nietypowe powiązania kolorystyczne, by stworzyć połączenie idealne. Tyczy się to nie tylko rozwiązań dotyczących wielkich elementów, ale również małych części. Zarówno zmiana koloru ściany, jak i postawienie kolorowych artykułów biurowych na biurku. Obecność tego rodzaju produktów w odpowiednich kolorach może wpłynąć pozytywnie na naszą kreatywność oraz dodać nam energii, która jest przecież konieczna do tego, by dobrze wykonywać swoje obowiązki.

Wabi-Sabi - wabik jakich mało!

To jeden z najmodniejszych trendów tego sezonu. "Wabi-Sabi" to japońska filozofia łącząca Wabi - prostotę oraz Sabi - piękno, które wynika z upływu czasu. Z tego względu rok 2018 to idealna okazja do tego, by odnaleźć niesztampowe rozwiązania i wprowadzić je w życie w swoim biurze. To dobra wiadomość dla miłośników prostoty i naturalności. Japoński trend gloryfikuje niedoskonałości, które są przecież częścią naszego życia. Odbarwione płytki, naturalne drewno, skromne kształty czy też nieidealne formy - to jest co będzie królować w tym sezonie. Porzuć symetrię na rzecz niedoskonałych kształtów. Pozorny nieład w biurze może być bardzo inspirujący i wpływać na powstawanie nowych ciekawych rozwiązań.

Wabi-Sabi to filozofia, która w odróżnieniu od konsumpcjonizmu promuje maksymalizm oraz idealne, dopracowane przedmioty, stawia na nieidealne rozwiązania oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Co więcej, ten japoński trend pozwala na docenienie tego, co przemijające i w przekonaniu zachodniej cywilizacji niezdatne do użytku. Wabi-Sabi udowadnia, że nawet te z pozoru zniszczone przedmioty mogą zyskać nowe życie po naprawie czy też po poddaniu ich procesowi recyklingu.

Opływowe kształty

Wszyscy fani zaokrąglonych mebli mają powody do radości, bowiem w 2018 roku modne stały się meble do biura z zaokrąglonymi krawędziami. Tego typu krawędzie są również o wiele bardziej bezpieczne niż ostre, ponieważ takie krawędzie - w sytuacji bezpośredniego kontaktu - nie powodują takiego uszczerbku na zdrowiu jak inne, ostre krawędzie. Bardzo modnym rozwiązaniem będzie zastosowanie okrągłych podparć w takich elementach wyposażenia jak: fotele obrotowe czy też krzesła konferencyjne.

Zapytaj o zdanie swoich współpracowników

Zastanawiasz się, czy tego rodzaju rozwiązania będą korzystne dla Twoich pracowników? Proponujemy, abyś przed każdą zmianą, zapytał o zdanie inne osoby, które pracują w Twoim biurze. Jak pokazują badania konsultowanie decyzji na temat wystroju wnętrza oraz zadawanie pytań odnośnie tego, jak chcemy, by wyglądało nasze biuro jest coraz częściej praktykowane. Zanim sięgniesz po nowoczesne meble biurowe, zapytaj pracowników, w jakiej aranżacji czują się najlepiej i w jakich warunkach pracuje się im najlepiej. Jak pokazują doświadczenia wielu dużych marek, liczenie się ze zdaniem swoich współpracowników pozytywnie wpływa na efektywność ich pracy. Zresztą jeśli dobrze czujemy się w danym miejscu, łatwiej nam się pracuje oraz czujemy się szczęśliwsi, co z kolei przekłada się na sukces naszego przedsiębiorstwa. Sukces Twojej firmy, jest w Twoich rękach. Działaj!