Jak dbać o meble biurowe

1 lip 2015

Jak dbać o meble biurowe

Przygotowanie doskonałego biura to bardzo duży wydatek, dlatego warto wprowadzać w firmie takie działania, dzięki którym wyposażenie będzie w stanie dłużej nam wytrzymać. Przygotowany wpis będzie podpowiedzią, jak to robić.

pielęgnacja mebli biurowychMeble z płyty melaminowanej – podstawy pielęgnacji

Płyta melaminowana przygotowana jest w taki sposób, że będzie odporna na działanie chemii domowej, soków czy gorących napojów. Dlatego nie będą potrzebne żadne specjalne zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by meble czyścić suchą delikatną szmatką. Jeśli myjemy na mokro, należy oczywiście zadbać o to, by ścierka nie była nadmiernie wilgotna. Woda najlepiej, by była czysta, letnia. Warto zadbać o to, by ścierka była delikatna, miękka. Nie powinno się używać druciaków i ostrych gąbek ponieważ będą prowadzić do ścierania powierzchni.

Środki czyszczące – kilka słów o nich

Przy płycie melaminowej można używać praktycznie wszystkich środków czyszczących, które nie mają substancji ścierające. Używać można mleczka do mebli, szarego mydła oraz innych produktów, które stosuje się w gospodarstwach domowych. Nie powinno tam jednak być środków barwiących oraz mikrocząsteczek polerujących. Nie można używać substancji wybielających, proszków do prania czy szorujących.

Jak usuwać zabrudzenia i uszkodzenia?

Gdy chcemy usunąć kurz i zabrudzenia, warto przetrzeć taką płytę lekko wilgotną szmatką. Wystarczy lekko, delikatnymi ruchami wycierać powierzchnię i dzięki temu uniknie się powstawania smug na płycie. Jeśli smugi pozostają to będzie znakiem, że ściereczka jest zbyt mokra. Powinno się na płycie melaminowanej unikać zbyt dużej ilości wody, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do jej wybrzuszenia oraz uszkodzenia. Podobnie, jeśli będziemy stosować środki wybielające oraz ścierające. Nie warto stosować takich działań ponieważ bardzo szybko doprowadzimy do zniszczenia powierzchni. Powłoka, która będzie starta zacznie blaknąć i powstaną pęknięcia a co za tym idzie do płyty zacznie dostawać się wilgoć.