Ważne parametry i funkcje foteli do biura

21 lip 2015

Ważne parametry i funkcje foteli do biura

Gdy długi czas pracuje się przy biurku, przy komputerze, ewentualnie przy dokumentach trzeba zadbać o własny kręgosłup oraz samopoczucie.

fotele do biuraPierwszy krok to dobre, jakościowo solidne meble biurowe oraz doskonałe fotele, dzięki którym nasz kręgosłup będzie w dobrym stanie. Jeśli pracuje się na takim krześle kilka do kilkunastu nawet godzin dziennie -  ma to bardzo duży wpływ na nasz organizm. Trzeba zadbać o to, by krzesło było komfortowe, ponieważ dzięki temu również pracownik będzie miał lepsze samopoczucie i będzie wykonywał pracę dużo efektywniej. Przy wygodnym wyposażeniu biura można oczekiwać pracy na wyższym poziomie. Jeśli krzesło będzie niewygodne może się okazać, że pracownik będzie się męczył i przez to nie będzie myślał o dobrym wykonywaniu swojej pracy. Pracownik zacznie wykonywać swoje zadania niedbale, ponieważ w takim przypadku będzie bardziej myśleć o bólu niż o wykonywaniu odpowiednio swojej pracy.

fotele biurowePracownicy coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego jak bardzo ważne będzie dopasowanie fotele do potrzeb pracownika i wyposażając biura starają się oni mocno dbać o dobre dopasowanie fotela. W tym momencie kwestią najważniejszą jest dopasowanie wysokości siedziska i oparcia. Trzeba postarać się o takie dopasowanie elementów, dzięki którym wszystko będzie dobrze współpracować z pracownikiem. Ważne jest przygotowanie fotela z regulacją, ponieważ tak naprawdę dzięki temu będzie można oczekiwać, że każdy pracownik dopasuje fotel do siebie. Czasami warto postawić również na fotel ze specjalnym podnóżkiem, który będzie ułatwiał pracę i czynił wygodniejsze godziny spędzone na takim fotelu. Warto przy zakupie taki fotel dobrze również przetestować, by wiedzieć jakie możliwości daje. Jeśli chodzi o dobre krzesło, to musi ono odpowiadać ergonomii i potrzebom poszczególnych pracowników, musi mieć liczne mechanizmy gwarantujące regulację. Z pewnością trzeba zadbać również o regulację takich elementów jak:

  • wysokość i głębokość siedziska
  • wysokość i odchylenie oparcia
  • wysokość podłokietników
  • wysokość oraz pozycja zagłówka

Przez takie mechanizmy będzie można dostosować fotel do potrzeb konkretnych użytkowników i każdy będzie mógł dopasować go odpowiednio do siebie. A takie dobrze dopasowane krzesło doprowadzi do pracy na wyższym poziomie wydajności pracownika.