Pracujesz w domu? Znajdź meble biurowe marzeń!

12 lis 2018

Pracujesz w domu? Znajdź meble biurowe marzeń!

Zawód freelancera rządzi się swoimi prawami. Jeżeli wybrałeś pracę z domu lub właśnie otworzyłeś swoją działalność musisz zadbać o odpowiednie miejsce do pracy. Przed Tobą kilka ważnych decyzji, które wpłyną na efektywność Twojej pracy. Pamiętaj, że każdy szczegół ma znaczenie - począwszy od koloru ścian, aż do fotela obrotowego. Z danych wynika, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się pracować z domu. Stwórz więc przestrzeń, w której wszystko ma swoje miejsce i jest przystosowane do charakteru Twojej pracy.

Pierwsze koty za płoty, a fotele- do biura

Najważniejsza zasada dotycząca pracy z domu brzmi: oddziel miejsce wykonywania obowiązków od miejsca, w którym toczy się Twoje codzienne życie i w którym odpoczywasz. Najwygodniejsza jest oczywiście opcja, w której wolny pokój wypełnisz meblami do biura i voilà - kącik do prac gotowy. Ale co w sytuacji, kiedy masz do dyspozycji małe mieszkanie w bloku, kawalerkę lub tylko jeden pokój? Wtedy musisz dłużej się nad tym zastanowić. Przede wszystkim należy wtedy zwrócić uwagę na światło, aby miejsce do pracy było dobrze doświetlone. Nie zapomnij także o lampce biurowej, która przyda się podczas wieczornej pracy. Dobrze jest również znaleźć miejsce oddzielone od nadmiernego hałasu (np. ulicy czy tego dobiegającego z domu), który będzie Cię rozpraszać. I co najważniejsze - stwórz ładną przestrzeń, w takiej przecież najlepiej się pracuje!

Funkcjonalne i nowoczesne meble biurowe

Są pewne elementy wyposażenia wnętrza, których nie może zabraknąć w Twoim domowym biurze. Na pierwszym miejscu stawiamy biurko - bez niego praca może okazać się dużo trudniejsza. Ono wcale nie musi być duże, ważne jednak, żeby było funkcjonalne! Jeżeli korzystasz z laptopa nie potrzebujesz dodatkowej szuflady na klawiaturę. Gdy Twoje biurko będzie miało dodatkowe szafki i szuflady, lepiej będzie Ci pomieścić osobiste rzeczy, które chcesz mieć blisko siebie. Jeżeli zdecydujesz się na minimalizm i wybierzesz biurko, które składa się tylko z blatu i nóg możesz wolną przestrzeń pod swoim stołem biurowym uzupełnić designerskimi kartonowymi pudełkami. Tam również schowasz materiały biurowe lub inne elementy, których nie potrzebujesz na co dzień. Pamiętaj także, żeby nie "zagracać" swojego biurka. Z jednej strony pusty blat wygląda dosyć smutno i ponuro, z drugiej zostawia Ci przestrzeń do swobodnej pracy. Staraj się nie popadać w skrajności. Kubek z długopisami i ołówkami, ramka z motywacyjnym cytatem lub doniczka z małą zieloną roślinką nie tylko okażą się praktyczne, ale również staną się elementem dekoracyjnym. Do tego kubek z kawą i karteczki, które przypominają o najważniejszych zadaniach. Widzisz już swoje stanowisko pracy?

Na drugim miejscu: fotel biurowy

Jeżeli pracujesz w domu również czeka Cię wiele godzin spędzonych w jednej pozycji - tak jak w biurze. Zaraz po biurku najważniejszym meblem jest właśnie krzesło biurowe. Ergonomiczne siedzisko zapewni Ci komfort i zadba o zdrowie. Otóż, odpowiednio wyprofilowane krzesło dba o Twój kręgosłup, tak samo jak podłokietniki, oparcie na kark i niezwykle przydatne możliwości regulacyjne. Wybierając więc fotele biurowe należy dużą uwagę zwrócić na ergonomię! Nie zapominaj jednak o wyglądzie. Mebel, na którym będziesz pracował ma przecież pasować do wnętrza. Możesz zrobić z niego najważniejszy element domowego biura i postawić na oryginalny design. Może jakiś intensywny kolor, albo nietypowy materiał? Pamiętaj, że jeżeli będziesz przyjmował w domowym biurze klientów i gości musisz także zadbać o krzesło dla nich.

Gdzie pomieścić wszystkie dokumenty?

Bez względu na to, jaki charakter ma Twoja praca musisz gdzieś pomieścić niezbędne materiały, akcesoria i dokumenty. Trzymanie wszystkiego w pudłach jest nie tylko nieestetyczne, ale również bardzo niewygodne. Wśród Twoich domowych mebli gabinetowych nie może więc zabraknąć praktycznych regałów i szaf. W nich pomieścisz i poukładasz wszystko, co niezbędne. W wygodnych szafach umieścisz segregatory, teczki oraz poufne dokumenty zawierające ważne dane. Najlepiej, jeżeli Twoja domowa szafa będzie miała możliwość zamknięcia na klucz. Wtedy będziesz mieć pewność, że prywatne informacje nie dostaną się w ręce niepowołanych osób. Na regałach nie tylko poukładasz pudła, książki i segregatory, ale również możesz tam umieścić elementy dekoracyjne. Doniczka z roślinką sprawdzi się nie tylko na biurku. Gadżeciarski zegar i dyplom ze szkolenia również znajdą tam dla siebie odrobinę miejsca.

Wykładziny do biura sprawdzą się w domu? 

Podłoga to podstawa, dosłownie jak i w przenośni. :) Zazwyczaj w większych przestrzeniach biurowych stawia się na wykładzinę dywanową. Jest to praktyczne i wygodne a do tego daje szerokie możliwości aranżacyjne, choćby dlatego, że inny rodzaj wykładziny może nam łatwo podzielić przestrzeń. We współczesnych mieszkaniach jednak coraz częściej wybiera się panele podłogowe. Oczywiście w warunkach domowych to bardzo dobre rozwiązanie. Dlatego nie musisz przecież wymieniać podłogi aranżując swoje domowe biuro. Zwróć tylko uwagę na kółka przy krzesłach biurowych, aby nie porysowały paneli. Kupując krzesło możesz wybrać czy potrzebujesz miękkie czy też twarde kółka. Jeżeli panele wydają Ci się zbyt "chłodne" zawsze możesz dokupić do swojego domowego biura mały dywanik. To także pomoże Ci oddzielić przestrzeń przeznaczoną do pracy od codziennych spraw. Oczywiście każdy rodzaj podłogi jest odpowiedni, jeżeli dostosujemy do niego pozostałe elementy wystroju!

W stylu Twojej pracy

Praca w domu to marzenie nie jednej osoby. Pamiętaj, że jak wszystko ma to swoje wady i zalety. Jeżeli postanowiłeś spróbować tego typu aktywności zawodowej stwórz sobie doskonałe biuro. Dzięki temu wykonywanie obowiązków będzie przyjemniejsze i łatwiejsze. Ale co najważniejsze, stworzysz dokładnie takie miejsce, jakiego potrzebujesz. W końcu w domu sam jesteś swoim szefem ;)