Szkolna wyprawka dla Twojego malucha

9 lis 2018

Szkolna wyprawka dla Twojego malucha

Te rzeczy koniecznie musi mieć Twoje dziecko! Oto lista artykułów szkolnych, które powinieneś zapakować do plecaka Twojej pociechy nim zabrzmi pierwszy dzwonek.

Zanim usłyszysz pierwszy dzwonek

Zanim Twoje dziecko wybierze się do szkoły w nowym roku szkolnym, zastanówmy się wspólnie, co powinno znaleźć się w jego piórniku. Poniżej znajdziesz listę najpotrzebniejszych artykułów szkolnych. Kompletowanie wyprawki tak naprawdę może trwać cały rok. W zasadzie od Ciebie i Twoich potrzeb uzależnione jest to, jak często będziecie wybierać się do sklepu po artykuły biurowe. Niniejsza porada jest jedynie wskazówką, której nie musicie się trzymać.

Plecak idealny na szkolne wyzwania

Na pierwszy ogień niech idzie plecak. Tornister szkolny to niezbędny artykuł szkolny, który powinien znaleźć się w wyprawce każdego ucznia. Wybierając plecak dla swojego dziecka pamiętajmy o tym, by plecak naszego dziecka nie był zbyt ciężki. Już pusty plecak może ważyć nawet dwa kilogramy. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że nasze dziecko będzie musiało codziennie nosić w takim plecaku swoje przybory szkolne.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Instytutu Matki i Dziecka, ciężar plecaka nie powinien przekraczać 10 kilogramów. Maksymalna waga takiego plecaka powinna stanowić 15% całkowitej masy ciała Twojego dziecka. Tylko wtedy torba będzie bezpieczna dla zdrowia Twojego dziecka. Ważne, by plecak był wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia. Dodatkowo wiele plecaków ma wszyte odblaski, które sprawiają, że dziecko jest dobrze widoczne na drodze. Wybieraj więc sprawdzone rozwiązania dla Twojej pociechy.

Zeszyty dla Twojego dziecka

Nie masz pomysłu na to, jak dobrać zeszyt dla Twojego malucha?

Po pierwsze: zrezygnuj z twardych oprawek na rzecz miękkich. W ten sposób zmniejszysz ciężar plecaka Twojego dziecka nawet o kilkadziesiąt procent. Po drugie: zwróć uwagę na to, jakich zeszytów potrzebuje Twoje dziecko. Po trzecie: zwróć uwagę na to, z jakiego papieru został wykonany zeszyt.

Jeśli jest to zeszyt zrobiony z papieru z recyklingu, miej świadomość, że będzie w o wiele gorszej jakości niż zeszyt wykonany z papieru pierwszej jakości. Przekłada się to również na komfort pisania. Kartki zeszytu wykonanego z makulatury dużo łatwiej przebijają atrament i tusz. W skrajnych przypadkach tego rodzaju rozwiązania sprawiają, że odczytanie notatek jest o wiele trudniejsze niż w przypadku normalnych zeszytów. Miejmy tego świadomość, gdy wybieramy tego rodzaju artykuły biurowe.

Piórnik i drobne artykuły biurowe

Ołówki, gumki do mazania, temperówka, linijka - to podstawowe materiały biurowe, które powinny znaleźć się w piórniku Twojego dziecka. Na naszym rynku znajdziemy różne rodzaje piórników: począwszy od tuby poprzez rozkładane, z wyposażeniem albo bez wyposażenia.

Nie zapominaj także o artykułach na plastykę, takich jak plastelina, papier kolorowy, farby czy też pędzle. Dzięki takiemu wyposażeniu Twoje dziecko stworzy wspaniałe prace plastyczne.

Fajne teczki na materiały

Twoje dziecko stworzyło ciekawe prace plastyczne? Koniecznie niech zawiesi je na ścianie albo po prostu umieści je w odpowiednich teczkach, które pozwolą Twojemu dziecku na łatwe przenoszenie prac plastycznych z miejsca na miejsce oraz zabezpieczają je przed wymięciem czy też zabrudzeniem.

Oferta tego typu produktów jest bardzo rozbudowana. Na polskim rynku znajdziesz rozkładane teczki, teczki harmonijkowe. Dlaczego lepiej stosować teczki niż na przykład segregator? Po pierwsze: teczki zajmują mniej miejsca niż tradycyjne segregatory. Dzięki temu można je bez trudu przenosić z miejsca na miejsce, a także można je przechowywać w szafkach, w biurku czy też w półkach.

Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, by zaoszczędzić trochę miejsca w szafce czy też na półkach, pomyśl o tym, by zaopatrzyć się w tego rodzaju artykuły.

Dobre narzędzie do pisania

Odpowiednio dobrane narzędzie do pisania winno się wyróżniać następującymi cechami: być lekkie, mieć dopasowaną stalówkę, a także część chwytna powinna być dostosowana do tego, by móc bez problemu pisać za pomocą pióra. Pióra żelowe to typ pióra, który gwarantuje łatwe pisanie i nie stawia oporu.

Długopisy z fibrową końcówką cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na to, że bardzo łatwo jest się nimi posługiwać. Pozwalają na łatwe, lekkie zapisywanie najważniejszych rzeczy. Nic zatem dziwnego, że sięgają po nie ludzie w każdym wieku.

Artykuły specjalnego przeznaczenia

Nie w każdym domu znajdą się takie nietypowe artykuły jak na przykład zszywacz czy załączone do niego zszywki, które mogą ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie. Innym nietypowym artykułem jest dziurkacz, który przyda się podczas kompletowania materiałów w segregatorze czy skoroszycie. Dzięki temu narzędziu będzie Ci o wiele łatwiej łączyć ze sobą różne materiały i tym samym wprowadzić porządek do pokoju Twojego dziecka.

Strój na wychowanie fizyczne

Szkoła to nie tylko lekcje w ławce, ale także zajęcia na sali gimnastycznej czy też na boisku. Dlatego kompletując wyprawkę dla Twojego dziecka nie zapominaj o kupnie mu stroju na wf. Twoja pociecha powoli wyrasta ze swoich ubrań? Już dziś kup mu strój na wychowanie fizyczne.

Powyższe zestawienie przedstawia listę najważniejszych artykułów biurowych, które powinno znaleźć się w plecaku każdego dziecka.