Dlaczego ambiwertycy są najbardziej elastycznymi pracownikami

8 maj 2022

Dlaczego ambiwertycy są najbardziej elastycznymi pracownikami

Wszyscy słyszeliśmy określenia "introwertyk" i "ekstrawertyk", ale co z pojęciem "ambiwalentny"?

Typy osobowości są naprawdę fascynujące, jeśli poświęci się trochę czasu na ich poznanie, a dobrym pomysłem jest również próba określenia swojego typu. Z punktu widzenia zarządzania, rozpoznanie typów osobowości może pomóc firmom wydobyć więcej ze swoich pracowników.

Jeśli masz w swoim miejscu pracy ambiwalentów, to jesteś naprawdę wielkim szczęściarzem. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest ambiwalencja.

Jak widać, ambiwalent jest mieszanką obu tych cech, co oznacza, że łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Podczas gdy introwertycy wolą pracować w samotności, korzystając z ekranów biurowych dla zachowania prywatności, a ekstrawertycy preferują pracę w środowisku społecznym i w zespołach, ambiwalenci czują się równie dobrze w obu tych sytuacjach. Oznacza to, że mamy do czynienia z najbardziej elastycznym pracownikiem! Na przykład, ambiwalent bardzo dobrze radzi sobie ze zmianami, więc jeśli chcesz wprowadzić nowy system biurkowy, raczej nie napotkasz oporu.

Ambiwerycy są również fantastycznymi słuchaczami i dobrymi komunikatorami, potrafią regulować swoje reakcje w zależności od sytuacji i zapewniają tak potrzebną równowagę w miejscu pracy, zwłaszcza jeśli w biurze dochodzi do trudnych sytuacji związanych z polityką. Jeśli masz strefę z meblami, które są przeznaczone do pracy w ciszy lub współpracy, ambiwalent nie będzie miał problemu z przełączaniem się między tymi dwoma trybami w tej strefie.

Mówiąc prościej, ambiwerycy zapewniają elastyczność, poczucie bezpieczeństwa i pozytywnego nastawienia w miejscu pracy.

Czy uważasz się za ambiwalentnego?