Czy praca w systemie Hot Desking zwiększa niepokój?

24 kwi 2022

Czy praca w systemie Hot Desking zwiększa niepokój?

 

Stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni w biurze może prowadzić do większej produktywności, a jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest rozważenie hot desking.

Jak się czujesz na tym etapie?

Wiele osób drży na myśl o braku własnego, nowoczesnego biurka w biurze, ale są pewne plusy i minusy tego typu systemu pracy. 

Z tej infografiki jasno wynika, że jest wiele plusów, ale są też minusy, które należy wziąć pod uwagę. Jednym z największych minusów hot desking jest to, że wiele osób po prostu go nie lubi. W Twoim biurze mogą być pracownicy, którzy po prostu nie lubią zmian i nie podoba im się pomysł codziennego przemieszczania się. Może to zwiększać niepokój, który prowadzi do stresu. Stres nigdy nie jest dobrym zjawiskiem, ani w środowisku biurowym, ani ogólnie w życiu; czy wiesz, że stres ma związek z chorobami serca?

Jeżeli jesteś pewien, że chcesz wprowadzić hot desking, musisz to zrobić w sposób, który nie będzie powodował niepokoju wśród pracowników.
Oznacza to przejrzyste przedstawienie powodów, informowanie o każdej zmianie, a być może nawet poproszenie o radę. Jeśli planujesz zakup nowego sprzętu, na przykład luksusowych ścianek działowych, zapytaj o opinię na ich temat. Angażując pracowników w ten proces, możesz zmniejszyć niepokój, a tym samym stres.