Minimalistyczny wystrój biura

6 lip 2015

Minimalistyczny wystrój biura

Tworzenie minimalistycznego wnętrza w firmie to obecnie bardzo popularny trend, który jest chętnie wybierany. Biuro, które urządzone jest z masą niepotrzebnych dodatków najczęściej nie jest już w modzie.

minimalistyczne biuroStawia się raczej na takie przestrzenie, w których będzie dużo miejsca i które będą jasne, otwarte przestronne. Chodzi o to, by pracownik nie czuł się nadmiernie przytłoczony w swoim miejscu pracy przez nadmiar dokumentów, mebli, dodatków. W otwartym biurze, gdzie jest dużo miejsca najczęściej czujemy się lepiej i takie wnętrze będzie sprzyjało kreatywnemu myśleniu. Jest to idealna do pracy w biurze przestrzeń. Takie biura charakteryzują się stylowością i wyważeniem. Jest to miejsce, gdzie często wybiera się także biel, która jest łączona z innymi dodatkami i meblami. W minimalistycznych biurach bardzo często wykorzystuje się modne obecnie szklane blaty i drewno surowe z meblami, które mają niekonwencjonalny styl.

minimalizm w biurzeOświetlenie

Biura takie powinny być dobrze oświetlone najlepiej przynajmniej przez kilka źródeł światłą jednocześnie. Lampki na biurko, lampy stojące to nowoczesne elementy świetlne w biurach. Jeśli wybieramy styl skandynawski można przygotować lampy na długim ramieniu.

Dodatki

W tego rodzaju biurach świetnie prezentują się między innymi dodatki w kolorze czarnym. Tak przygotowuje się fotele biurowe, organizery czy kanapy oraz krzesła. Producenci starają się stawiać na ergonomiczne rozwiązania. W ten sposób takie miejsce ma pozwolić nawet na wiele godzin udanej pracy. Warto również postarać się o przygotowanie przestrzeni, która będzie wygodna do odpoczynku w czasie przerw. Proste aranżacje nie muszą być nudne, jeśli się do nich dobrze podejdzie.