5 powodów, dla których warto pracować w coworkingu

19 lis 2018

5 powodów, dla których warto pracować w coworkingu

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób otwiera własny biznes. Niestety, wysokie ceny wynajmu biur powodują, że - zwłaszcza w dużych miastach - mało kto może sobie pozwolić na posiadanie własnego biura. Z pomocą przychodzą nam biura coworkingowe, gdzie zamiast całego biura można wynająć biurko. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto skorzystać z usług coworkingów.

Niższa cena wynajmu niż w przypadku normalnych biur

Szukasz swojego miejsca na ziemi (a przynajmniej przestrzeni, w której możesz pracować w dowolnych godzinach za niską cenę)? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie coworking. W Krakowie, w Warszawie oraz w wielu innych polskich miastach jak grzyby po deszczu powstają tego typu miejsca. Nic dziwnego, koszty, które ponosimy za wynajęcie biurka są o wiele niższe niż w przypadku wynajęcia całego biura. W wielu przypadkach, na przykład w sytuacji, gdy przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, o wiele taniej i bardziej opłacalnie będzie wynająć jedno biurko niż całe biuro.

Godziny pracy dostosowane do Twoich potrzeb

Zwykłe biura zazwyczaj pracują między godziną 7 a 18. Jest niewiele firm, które przedłużają czas pracy do godzin nocnych. Niemal żadna nie dostosowuje się do potrzeb pracowników. Tymczasem każdy z nas jest inny. Naturalnym jest więc, że pora pracy może być sporym ułatwieniem lub ograniczeniem dla wielu ludzi. Co jeśli jako pracownicy i przedsiębiorcy w jednym jesteśmy najbardziej kreatywny w godzinach nocnych, a najmniej w standardowym czasie pracy? Budynek, w którym pracujemy zamknięty, natomiast nam zależy na tym, by móc pracować w dowolnie wybranych przez nas godzinach pracy. Możemy oczywiście zostać w domu i tam mierzyć się z naszymi zleceniami, ale nie po to wynajmujemy przestrzeń do pracy, by z niej nie korzystać wtedy, gdy tego chcemy.

Rozwiązaniem okazuje się być praca w coworkingu. W większości tego typu organizacji pory działania są dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji. Czy znasz jakiekolwiek biuro, które pozwala na pracę swoim pracownikom w godzinach dopasowanych do ich możliwości? My znamy. Jedno. Jest to biuro coworkingowe. Kraków i inne duże miasta stwarzają tego typu udogodnienia, że pozwalają swoim klientom na korzystanie z własnego wynajętego biura 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ty sam decydujesz, kiedy zabierzesz się za swoje obowiązki i będziesz pracować.

Możliwość poznawania nowych ludzi

Coworking to miejsce, gdzie spotkasz ludzi, zwykle innych przedsiębiorców, którzy tak jak Ty wynajmują biurka. Zajmowanie miejsc obok siebie albo spotkanie w kuchni to świetna okazja na spontaniczne nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem. Kto wie, być może osoba, z którą rozmawiasz stanie się Twoim partnerem biznesowym. Pamiętaj, że coworking to przede wszystkim społeczność, która pozwala na budowanie własnej sieci kontaktów zarówno tych biznesowych, jak i tych prywatnych.

Ileż przyjaźni i znajomości nawiązało się w tego typu przestrzeni jaką jest coworking. Kraków, Łódź, Poznań czy inne duże miasta, gdzie prosperują tego typu organizacje to świetne miejsca, gdzie można w fajny sposób spędzić czas w gronie nowych znajomych z coworkingu.

Zniżki za polecenie znajomym

Jeśli już mowa o znajomych, to wiele firm coworkingowych nagradza wynajmujących, którzy polecają coworking swoim przyjaciołom. W niektórych biurach zniżki otrzymują nie tylko osoby, które poleciły coworking, ale także osoba, która została zaproszona. Zniżki sięgają często niemal 50%. To oznacza, że jeżeli zaprosisz drugą osobę do współpracy w coworkingu, obaj zapłacicie połowę mniej.

To chyba dostateczna gratyfikacja, dla której warto korzystać z możliwości jakie daje nam coworking. Jeśli więc chcemy skorzystać z takiego rozwiązania, czym prędzej szukajmy coworkingu, który oferuje tego typu zniżki, wynajmujmy miejsce i zapraszajmy znajomego.

Możemy także podejść do tego typu ułatwienia strategicznie i wcześniej umówić się z naszym znajomym na to, że wspólnie wynajmiemy w danej firmie coworkingowej dwa biurka.

Dodatkowe usługi w pakiecie

Warto rozważyć opcję jaką jest współpraca z coworkingiem, ponieważ często oprócz biurka coworking zapewnia nam darmową kawę, herbatę, a także na przykład darmowy Play Station czy też wliczony w cenę wynajem sali konferencyjnej. Kraków jest jednym z tych miast, gdzie można znaleźć co najmniej kilka coworkingów, które udostępniają swoim klientom zupełnie za darmo salę konferencyjną.

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach, zwłaszcza w dużych miastach, trudno jest znaleźć tego typu przestrzeń jaką jest sala konferencyjna. Kraków, Warszawa, Poznań czy też Wrocław są przecież bardzo zaludnione, a co się z tym wiąże trudno znaleźć tam bez wyprzedzenia salę konferencyjną.

Tymczasem w biurze coworkingowym tego typu przestrzenie są często dostępne od ręki. Jeśli coworking ma taką usługę w pakiecie, bez względu na miasto, znajdziesz w coworkingu wolne sale konferencyjne. Kraków, Wrocław czy Warszawa - bez względu na ich wielkość i na liczbę chętnych do wynajęcia, Ty znajdziesz miejsce dla siebie.

W coworkingu znajdzie się miejsce także dla Ciebie. Poszukaj idealnego coworkingu dla Ciebie!